Czytasz dzięki

Prezes Royal Dutch Shell: nie będzie odbicia w kształcie "V"

opublikowano: 16-07-2020, 17:33

Ben van Beurden, prezes Royal Dutch Shell uważa, że ma co liczyć na odbicie globalnej gospodarki w kształcie "V", informuje Reuters.

Brak zdecydowanego odbicia globalnej gospodarki oznacza ograniczony popyt na ropę i gaz przez lata, powiedział szef jednego z największych europejskich koncernów naftowych. Van Beurden uważa, że jest jeszcze zbyt wcześnie aby ocenić, czy moment najwyższego w historii popytu na ropę już minął.

- Popyt na energię, a z pewnością na mobilność, będzie niższy nawet po tym jak kryzys będzie już bardziej lub mniej za nami. Czy oznacza to, że nigdy już nie wróci do poprzedniego poziomu? Prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, aby to ocenić, ale będziemy mieli trwałe osłabienie przez lata – powiedział prezes Royal Dutch Shell.

Zwrócił także uwagę, że szybki w ostatnich latach wzrost konsumpcji gazu ziemnego, także w postaci LNG, zatrzymał się. Van Beurden zauważył, że duże projekty gazowe, jak fabryki LNG w USA, nie wyglądają już tak pozytywnie jak jeszcze niedawno.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane