Prezydent odwołał spotkanie z liderami PO, proponuje kolejne we wtorek

Internet Securities
opublikowano: 16-01-2006, 12:52

Prezydent Lech Kaczyński odwołał poniedziałkowe spotkanie z liderami Platformy Obywatelskiej (PO) na kilkadziesiąt minut przed jego terminem, proponując przełożenie go o 24 godziny dla „wyciszenie emocji”, wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Urbańskiego.

Prezydent Lech Kaczyński odwołał poniedziałkowe spotkanie z liderami Platformy Obywatelskiej (PO) na kilkadziesiąt minut przed jego terminem, proponując przełożenie go o 24 godziny dla „wyciszenie emocji”, wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Urbańskiego.

„Z ubolewaniem, ale musieliśmy dzisiaj podjąć decyzję o odwołaniu spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z politykami Platformy Obywatelskiej. Powodem są wypowiedzi głównych liderów PO, które ewidentnie wskazują na to, że to spotkanie miało się odbyć w atmosferze, która nie licuje ani z powagą tego urzędu, ani z sytuacją i oczekiwaniami Polaków” - powiedział Urbański na briefingu prasowym.

„Miałem dzisiaj przyjemność przez telefon rozmawiać z przewodniczącym Tuskiem. Jest propozycja, aby 24 godziny były na wyciszenie, na powrót do języka, który jest językiem porozumienia, językiem o najważniejszych sprawach. Jest propozycja, aby to spotkanie odbyło się jutro” – dodał szef kancelarii.

Zapytany, o jakie wypowiedzi chodzi, Urbański odpowiedział:

„Jeżeli jeden z najważniejszych polityków PO sugeruje, że w Pałacu Prezydenckim odbywają się gry hazardowe, w których następuje jakieś ‘sprawdzam’, to ja tego polityka informuję, że takie rzeczy się tutaj nie odbywają i nie będą odbywały, a pan lider PO niech szuka takich miejsc gdzie indziej”.

Liderzy PO mają przedstawić swoje stanowisko wobec nowej propozycji prezydenta ok. godz. 13:00, jak podała telewizja informacyjna TVN 24.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent odwołał spotkanie z liderami PO, proponuje kolejne we wtorek