Prezydent popiera działania rządu w kwestii budżetu UE

Polska Agencja Prasowa SA
07-12-2005, 17:28

Działania rządu i premiera w kwestii budżetu UE mają pełne poparcie prezydenta Rzeczpospolitej - oświadczył Aleksander Kwaśniewski po środowym spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Jak podkreślił prezydent, gdy decydują się zasadnicze kwestie dla UE, rząd musi dysponować ponadpartyjnym poparciem, szerszym niż tworzącej ją partii.

Działania rządu i premiera w kwestii budżetu UE mają pełne poparcie prezydenta Rzeczpospolitej - oświadczył Aleksander Kwaśniewski po środowym spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Jak podkreślił prezydent, gdy decydują się zasadnicze kwestie dla UE, rząd musi dysponować ponadpartyjnym poparciem, szerszym niż tworzącej ją partii.

Zapelował do tych krajów, które wraz z Polską wchodziły do UE o bliską współpracę. "Tu nie może być myślenia egoistycznego" - zaznaczył prezydent. Ocenił, że propozycja brytyjska powinna być zmieniona i nie jest do zaakceptowania przez te kraje. "Niezwykle istotne jest przyjęcie budżetu na grudniowym szczycie, ale musi to być dobry budżet" - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezydent popiera działania rządu w kwestii budżetu UE