Prezydent USA podpisał memorandum w sprawie walki z handlem podróbkami w Internecie

opublikowano: 03-04-2019, 17:43

Donald Trump nakazał ustalenie danych o skali handlu podróbkami w Internecie, a także ewentualnych winnych, wynika z depeszy Reutersa.

Biały Dom domaga się raportu na ten temat od Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, Departamentu Handlu i Departamentu Sprawiedliwości. Mają podać sposób najlepszego monitorowania handlu internetowego, a także egzekwowania kar wobec naruszających prawo.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Memorandum Trumpa to ostrzeżenie dla największych spółek e-commerce.

- To strzał ostrzegawczy dla tych spółek. Jeśli nie posprzątacie, to zrobi to rząd – powiedział dziennikarzom Peter Navarro, doradca Trumpa do spraw handlu.

Wskazał urzędowy raport z ubiegłego roku, ujawniający ogromną skalę handlu podróbkami w Internecie. Prowadzący dochodzenie kupili je bez problemu m.in. w sklepach internetowych Amazon, Walmart.com, Sears, Newegg.com i eBay.

Dodatkowym problemem jest sprzedaż podróbek przez Internet przez chińskie sklepy. Navarro podkreślił, że podpisanie memorandum nie ma nic wspólnego z toczącymi  się negocjacjami handlowymi z Chinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy