Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 08-07-2022, 20:41
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. W wakacyjnych konkursach przedsiębiorcy mogą zdobyć granty m.in. na wdrażanie innowacji, pomoc prawną i projekty medyczne. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w lipcu.

Granty do wzięcia:
Granty do wzięcia:
Na przedsiębiorców czeka wsparcie z wielu dotacyjnych programów.
Adobe Stock

2. Leasing w realiach wysokich stóp procentowych może być tańszy. Które opcje pozwolą zaoszczędzić najwięcej? Jak zoptymalizować koszt leasingu?

Jaki jest cel:
Jaki jest cel:
 • Wybór wariantu spłaty leasingu zależy od tego, czy przedsiębiorca chce zminimalizować miesięczne obciążenia czy jego celem jest obniżenie całkowitego kosztu leasingu mówi Michał Knitter, wiceprezes firmy Carsmile.
 • 3. Ministerstwo Finansów uruchomiło narzędzie, który pozwala obliczyć zatrudnionym na etacie i pracującym na umowie zleceniu wysokość wynagrodzeń po zmianach PIT. Skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń MF.

  4. Rząd szykuje zmiany w urlopach rodziców małych dzieci. Specjalne prawa uzyskają też opiekunowie chorych członków rodziny. Będzie więcej urlopów na sprawy prywatne.

  Rodzicielska dyrektywa:
  Rodzicielska dyrektywa:
  Dla dobra dziecka i rodziny jak najszybciej należy tworzyć jego więź z obojgiem rodziców – uważają autorzy dyrektywy unijnej, którą Polska ma niebawem wdrożyć. Dlatego jak najwcześniej od narodzin powinna się nim opiekować nie tylko matka, ale i ojciec. Po to wprowadza się m.in. dodatkowy, poza macierzyńskim i rodzicielskim, urlop ojcowski.
  Adobe Stock

  5. Pomoc BGK dla firm przedłużona i rozszerzona. Ze specjalnych warunków gwarancji oferowanych przez państwowy bank przedsiębiorcy mogą korzystać do końca roku.

  6. Resort finansów dopisuje kolejny odcinek do serialu zmian w Polskim Ładzie. Tym razem skupia się na podatku od osób prawnych. Polski Ład: będą zmiany w minimalnym CIT.

  Fiskus obiecuje naprawę:
  Fiskus obiecuje naprawę:
  Resort finansów przyznaje w uzasadnieniu do projektowanych zmian, że na skutek wprowadzonych w tym roku przepisów minimalnym CIT objęto też podmioty, których wyniki podatkowe (strata lub niski poziom dochodowości) nie zawsze są rezultatem działań optymalizacyjnych. Zapowiada, że to naprawi.
  Adobe Stock

  7. Wysoki popyt na specjalistów od księgowości. Pracodawcy wymagają od nich znajomości bieżących zmian podatkowych, głównie Polskiego Ładu.

  8. Przedsiębiorcy rozwijają biznes, korzystając głównie z własnych środków. Często sięgają również po kredyty i leasing. Z jakich źródeł finansują się małe i średnie firmy?

  9. Granty pomagają firmom z branży spożywczej prowadzić innowacyjne projekty i podbijać egzotyczne rynki. Spożywka rośnie dzięki dotacjom.

  Od badań do wejścia na rynek:
  Od badań do wejścia na rynek:
  Mocną stroną polskich firm spożywczych jest duży potencjał w dziedzinie badawczo-rozwojowej. Coraz więcej przedsiębiorców z tej branży rozwija innowacje dzięki unijnym dotacjom.
  Adobe Stock

  10. Zniszczenia powodowane przez burze skutkują nie tylko szkodami materialnymi, ale także przestojem firmy. Przestój groźniejszy od zalania.

  © ℗
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Polecane