Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 21-10-2022, 18:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Przedsiębiorcy mają mnóstwo pytań z zakresu prawa podatkowego. Rozwiewamy ich wątpliwości. Jak ustrzec się błędów w podatkach?

Rozstrzygamy dyskusyjne kwestie:
Rozstrzygamy dyskusyjne kwestie:
Na pytania przedsiębiorców dotyczące podatków odpowiada Radosław Żuk, partner w kancelarii Żuk Pośpiech.
Tomasz Pikula

2. Tegoroczne zmiany podatkowe zwiększyły pensje netto przeciętnie zarabiających rodzin. Równocześnie zmniejszyły się wynagrodzenia netto zamożnych singli. Jak Polski Ład wpłynął na zarobki pracowników?

3. Jeszcze przez ponad rok przedsiębiorcy mogą testować KSeF. Warto, aby przygotowali się do korzystania z systemu przed jego startem. Jak zwiększyć bezpieczeństwo firmowych płatności?

Wiele korzyści:
Wiele korzyści:
Szybszy zwrot VAT, większe bezpieczeństwo płatności, możliwość pozbycia się stosów papierowych dokumentów - to niektóre zalety stosowania e-faktur.
Adobe Stock

4. Firmy nie muszą płacić pieniędzmi. Współpraca barterowa opiera się wymianie handlowej bez ich użycia. O czym trzeba pamiętać, decydując się na barter?

5. Przedsiębiorcy mają ostatnią szansę na pieniądze z grantowego przeboju ze starej perspektywy finansowej. Na innowacje cyfrowe dostaną w sumie 645 mln zł. Wraca dotacyjny hit: szybka ścieżka.

Utrudnienie:
Utrudnienie:
Agnieszka Wykrzykowska, senior menedżer w Grant Thornton, podkreśla, że sporym ograniczeniem dla MŚP jest wymóg minimalnej wartości projektu badawczego w wysokości 5 mln zł.
WOJTEK SZABELSKI

6. Cyberprzestępcy infekują systemy przedsiębiorstw złośliwym oprogramowaniem, aby wymusić na nich wpłatę okupu. Jak ustrzec się przed hakerami?

7. Aby móc przyjąć do pracy obcokrajowca, nie trzeba już będzie przeprowadzać testu rynku ani nosić papierów do urzędu. Procedury usprawni e-system, który zarazem ułatwi kontrole jej legalności. Zatrudnianie cudzoziemców: co się zmieni?

Łatwiejsza droga do zatrudnienia:
Łatwiejsza droga do zatrudnienia:
Projektu autorstwa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zapowiada wiele uproszczeń w procedurach dotyczących przyjmowania do pracy obcokrajowców.
Adobe Stock

8. Tak niskiej sprzedaży przedsiębiorcy nie spodziewali się nawet tuż po wybuchu pandemii. Rekordowy pesymizm firm dotyczący zamówień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane