Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 02-12-2022, 19:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Stawiasz na nowatorskie rozwiązania? Chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami, dzięki którym wyprzedzisz konkurencję? Jeśli tak, powinieneś pojawić się na tych wydarzeniach. Poznaj top 15 wydarzeń dla innowatorów w Europie.

2. Kto uważa, że podatki w kraju są dla niego zbyt uciążliwe, może zmienić tzw. rezydencję podatkową. Podpowiadamy, jak bezpiecznie to uczynić. Jak uciec z Polski przed podatkami?

Ucieczka podparta argumentami:
Ucieczka podparta argumentami:
Rezydencja podatkowa nie jest kwestią deklaracji podatnika, lecz oceny faktów i okoliczności dotyczących tego, gdzie faktycznie prowadzi on życie osobiste i gospodarcze.
Adobe Stock

3. Co drugi przedsiębiorca uważa, że sytuacja jego firmy w przyszłym roku się pogorszy, a 22 proc. pracodawców zapowiada zwolnienia. Czego najbardziej obawiają się pracodawcy?

4. Strumień pieniędzy w wysokości 450 mln zł popłynie do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać innowacyjne wyroby medyczne. ABM: cztery dotacyjne szanse dla firm.

Wachlarz wsparcia:
Wachlarz wsparcia:
W przyszłym roku granty pokryją koszty m.in. badań epidemiologicznych i wyrobów medycznych niezbędnych w medycynie wojskowej.
Adobe Stock

5. W niektórych sektorach wzrost wartości średniej faktury jest znacznie niższy niż inflacja. W tych branżach firmy krwawią.

6. Szefowie, uczcie w firmach czujności i odpowiedzialności za otwarcie cyberprzestępcom drzwi do danych – apelują eksperci. Człowiek to wciąż najsłabsze ogniwo w łańcuchu obrony. Co możesz zrobić, aby pomóc pracownikowi odeprzeć cyberatak?

Konieczna ciągła gotowość:
Konieczna ciągła gotowość:
Czujność i podejrzliwość musi być chlebem powszednim, bo cyberprzestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby, by wkraść się do firmowych kont, a potem do cennych danych przedsiębiorstwa. Na udanych atakach traci ono nie tylko wizerunkowo.
Adobe Stock

7. Jak wygląda sytuacja kobiet w MŚP? Im mniejsze przedsiębiorstwo, tym niższy priorytet ma kwestia równości płci. W co czwartej firmie zarząd składa się tylko z mężczyzn.

8. Zachęta podatkowa obejmie tylko roboty, które firma wykorzystuje podczas produkcji. Dodatkowo branża meblarska może skorzystać z grantów na automatyzację. Komu ulga i dotacje na robotyzację?

Coraz więcej maszyn:
Coraz więcej maszyn:
Automatyzacja procesów przyspiesza nie tylko w przemyśle wytwórczym. Roboty są coraz popularniejsze w centrach dystrybucji towarów i w magazynach logistycznych.
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane