Przetwórcy tytoniu będą mieli 30 dni na dostosowanie się do nowych przepisów

(Marek Druś)
07-12-2006, 10:57

Pierwsi przetwórcy tytoniu będą mieli 30 dni na przystosowanie swojej działalności do wymogów nowych przepisów - zakłada jedna z poprawek Senatu przyjętych w czwartek przez Sejm do nowelizacji ustawy o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu oraz rynku suszu paszowego.

Pierwsi przetwórcy tytoniu będą mieli 30 dni na przystosowanie swojej działalności do wymogów nowych przepisów - zakłada jedna z poprawek Senatu przyjętych w czwartek przez Sejm do nowelizacji ustawy o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu oraz rynku suszu paszowego.

Posłowie przyjęli także pozostałe poprawki o charakterze doprecyzowującym.

Uchwalone przez Sejm 26 października zmiany w tej ustawie mają na celu uszczelnienie kontrolowania poszczególnych rynków. M.in. rozszerzone zostały kompetencje wojewódzkiego inspektora jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych o możliwości przeprowadzenia kontroli u handlowców.

Nowelizacja doprecyzowuje kwestie związane z realizacją umów kontraktacji i umów na uprawę tytoniu w przypadku, gdy prawa i obowiązki tych umów przechodzą na następcę prawnego, np. spadkobiercę.

Ponadto w projekcie nowelizacji znalazły się przepisy, które określają, że jedynym miejscem przechowywania tytoniu może być magazyn posiadany przez pierwszego przetwórcę. Dotychczasowe przepisy dopuszczały magazynowanie surowca tytoniowego poza miejscem jego przetwarzania. Uniemożliwiało to przeprowadzenia identyfikacji i kontroli surowca tytoniowego przez Agencję Rynku Rolnego.

Znowelizowana ustawa trafi teraz do prezydenta RP.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przetwórcy tytoniu będą mieli 30 dni na dostosowanie się do nowych przepisów