PwC rekrutuje w Lublinie

opublikowano: 26-03-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma doradcza otworzyła centrum kompetencyjne zajmujące się przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. To trzeci taki oddział w Polsce.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • ile osób zatrudni w Lublinie PwC
  • jakich kandydatów poszukuje, co im oferuje
  • ile osób pracuje w dziale FCU w PwC w Polsce

PwC Polska zatrudnia w kilku biurach 6 tys. osób, a prawie co czwarta specjalizuje się w zapobieganiu wprowadzaniu do legalnego obrotu pieniędzy z nielegalnych źródeł i finansowaniu terroryzmu. Procesy Anti-Money Laundering, AML, realizuje w Polsce już 1,3 tys. pracowników firmy doradczej w biurach oddziału przestępstw finansowych (Financial Crime Unit, FCU) w Gdańsku i Warszawie. Pracują dla największych marek na świecie, a także polskich banków. PwC otworzyło właśnie nowe biuro FCU - w Lublinie, gdzie ma już spółkę IT Services zajmującą się wdrażaniem technologii.

– Do końca 2025 r. planujemy zatrudnić w Lublinie co najmniej 300 osób – mówi Bartłomiej Styrnik, partner PwC Polska z zespołu FCU.

Same plusy
Same plusy
Nacisk na podnoszenie kwalifikacji pracowników w połączeniu z rosnącym znaczeniem FCU w sieci PwC daje duże możliwości rozwoju i awansu. Praca w FCU wiąże się również z byciem częścią prawdziwie interdyscyplinarnych i międzynarodowych grup konsultantów, a także z realizowaniem projektów związanych z pozyskiwaniem informacji i analizą danych – mówi Bartłomiej Styrnik, partner w PwC z zespołu Financial Crime Unit.
antoniloskot.com

PwC rekrutuje zarówno specjalistów z doświadczeniem, jak też absolwentów i studentów różnych kierunków, m.in prawnych, lingwistycznych i ekonomicznych. FCU ma własny system szkoleń i certyfikacji, dzięki czemu nie wymaga od kandydatów specjalistycznej wiedzy z obszaru AML. W tym dziale pracują osoby z Polski i innych państw Unii Europejskiej oraz Indii, RPA i USA. Ze względu na międzynarodowe środowisko oraz liczne projekty prowadzone dla klientów zagranicznych dominującym językiem w zespole jest angielski. FCU korzysta z narzędzi sztucznej inteligencji, która skanuje i ocenia zbiory danych, a analityk otrzymuje jedynie informacje istotne w kontekście przestępstw finansowych czy finansowania terroryzmu.

– Pracownicy są objęci programem szkoleń, m.in. z komunikacji i umiejętności prezentacji, zarządzania zespołem, trendów w przestępczości cyfrowej, zagrożeń związanych z wirtualnymi pieniędzmi czy obsługi konkretnych programów i narzędzi. FCU wspiera ich także w zdobywaniu międzynarodowych certyfikatów z zakresu AML – mówi Maciej Dudkowski, menedżer PwC Polska w dziale FCU i lider biura w Lublinie.

Pierwszy oddział FCU w Polsce został otwarty w 2012 r. w Gdańsku i był jednym z pięciu centrów AML należących do PwC, obok podobnych oddziałów w USA, Irlandii Północnej, Indiach i na Filipinach.

PwC ma w Polsce biura w siedmiu miastach, FCU w trzech, centra usług w Katowicach i Opolu oraz oddział usług IT w Lublinie. Firma działa w 155 krajach świata i zatrudnia 327 tys. osób.

W Lublinie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracowało w 2022 r. 8,5 tys. osób, a prognozy na ten rok mówiły o 9,2 tys. – wynika z raportu ABSL. W mieście funkcjonowało 66 centrów usług, w tym sześć dużych, zatrudniających ponad 500 pracowników. W okresie I kw. 2021-I kw. 2022 r. nie powstało w mieście żadne centrum usług - podaje ABSL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane