Radio Sony kultowe wśród więźniów w USA

opublikowano: 04-02-2014, 00:00

5 lat temu Sony zbudowało specjalne radio dla osób osadzonych w więzieniach w USA.

Do dziś pozostaje ono niekwestionowanym hitem. Sony SRF-39FP, gdzie FP oznacza Federal Prison, czyli więzienie federalne, jest nazywane „więziennym iPodem”. Odbiornik, zasilany jedną baterią AA, ma przezroczystą obudowę, aby nie można było w nim nic ukryć. Daje mu to niepowtarzalny wygląd. Więźniowie mogą kupić go za 30 USD. Sony przyznaje, że sprzedaż odbiorników przynosi mu sporo pieniędzy.

Eksperci uważają, że SRF-39FP wyróżnia się pod wieloma względami na tle innych odbiorników kieszonkowych. Jest znacznie trwalsze i ma wyższą jakość dźwięku. Mimo więziennych ścian i murów odbiera nawet słaby sygnał. SRF-39FP jest dostępne niemal wyłącznie w więzieniach. Po skończeniu wyroku wychodzący z reguły przekazują radio pozostającym w więzieniu kolegom.

Dlatego SRF-39FP dość trudno kupić poza murami więzień. Za urządzenie w dobrej kondycji trzeba zapłacić kilkakrotnie więcej, niż kosztuje więźniów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy