Redan walczy o wyniki i inwestora

Magdalena Laskowska
14-07-2008, 00:00

GieŁda Spółka, która cierpi na brak gotówki, szuka instytucji, które przejmą od niej 35 mln zł długu. Dzięki temu będzie mogła się rozwijać.

GieŁda Spółka, która cierpi na brak gotówki, szuka instytucji, które przejmą od niej 35 mln zł długu. Dzięki temu będzie mogła się rozwijać.

Łódzka grupa odzieżowa Redan, która zarządza ponad 320 sklepami trzech marek: Textilmarket, Top Secret i Troll, chce rozbudowywać sieć salonów, ale nie ma za co.

Własne zasoby są bardzo skromne, a ze względu na słabą koniunkturę spółka była zmuszona odwołać emisję akcji. Poza tym jest zadłużona. Redan jest winien trzem bankom (Pekao SA, BRE Bankowi i Millennium) 35 mln zł. W ubiegłym roku zarząd wynegocjował, że pożyczone pieniądze ma oddać do 30 czerwca 2010 r., a nie — jak wcześniej zapowiadano — w 2007 r. Jednak obecne warunki nadal nie są dla spółki satysfakcjonujące.

— Zobowiązaliśmy się płacić kwartalne raty, a wolelibyśmy te kwoty inwestować w rozwój sieci. Dlatego szukamy banków lub inwestorów, którzy przejmą dług i na atrakcyjniejszych warunkach pozwolą nam go spłacić — mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redana.

Motywacja jest duża, zwłaszcza że 35 mln zł, które Redan musi zwrócić bankom, starczyłoby mu na otwarcie ponad 30 salonów rocznie przez co najmniej trzy lata.

Zarówno zarząd, jak i akcjonariusze liczą, że do listopada uda im się znaleźć zastępców.

— Wierzę, że wyniki pierwszego półrocza będą czynnikiem, który przekona do nas inwestorów — mówi Radosław Wiśniewski, główny akcjonariusz Redanu.

Drugi kwartał Redan zalicza do udanych. Szczegółów jednak na razie nie chce ujawnić.

— Jesteśmy optymistycznie nastawieni po wynikach pierwszego półrocza i zrobimy wszystko, żeby cały rok zakończyć na plusie — mówi Bogusz Kruszyński.

Największy akcjonariusz spółki dodaje, że nie jest zainteresowany sprzedażą swojego pakietu w najbliższym czasie, choćby ze względu na bardzo niska wycenę. Na zamknięciu piątkowej sesji za akcję po 2-procentowym spadku płacono 2,40 zł.

Magdalena Laskowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Redan walczy o wyniki i inwestora