Czytasz dzięki

Renault tanieje o 7 proc.

opublikowano: 06-06-2019, 12:38

Akcje francuskiego koncernu Renault tanieją o prawie 7 proc. na giełdzie w Paryżu, donosi Reuters.

Kurs spada po wycofaniu oferty fuzji z Renault przez Fiat Chrysler (FCA). Jej wynikiem byłoby powstanie trzeciego na świecie koncernu motoryzacyjnego. FCA oskarżył o fiasko francuskich polityków. Rząd ma 15 proc. akcji Renault. Francuski minister finansów Bruno Le Maire wskazywał w czwartek rano na powiązanego aliansem z Renault japońskiego Nissana, jako sprawcę fiaska planu fuzji.

Notowania Renault w środę i czwartek
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania Renault w środę i czwartek

- Po wycofaniu przez FCA oferty fuzji można się zastanawiać jak dużą rolę odgrywa państwo francuskie w ograniczeniu możliwości strategicznych i wzrostu wyceny Renault pomimo posiadania tylko 15 proc. akcji – napisali analitycy Jefferies.

Podkreślili, że choć początkowo akcje obu spółek mogą tanieć, to FCA ma więcej strategicznych opcji niż Renault, którego akcje są w związku z tym narażone na dłuższą przecenę.

Notowania FCA na giełdzie w Mediolanie zaczęły się spadkiem kursu o 3 proc., ale potem odrobił on straty i rośnie o ok. 0,3 proc. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy