RMF FM poznał szczegóły umowy Marcinkiewicza z PO

RMF FM
opublikowano: 27-01-2009, 10:53

Europarlament, wybory prezydenckie, wejście do rządu. Do szczegółów tajemnej umowy między Platformą Obywatelską a  Kazimierzem Marcinkiewiczem dotarł dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki. Kiedyś były premier robił sobie dowcipy z gabinetu cieniasów Platformy, a teraz PO  składa mu propozycje.

Umowa zawiera ofertę startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zakłada udział Marcinkiewcza w kampanii prezydenckiej Donalda Tuska i wejście do rządu PO. Start wyborczy zależy wyłącznie od byłego premiera. Jeśli Marcinkiewicz będzie chciał kandydować, dostanie pierwsze miejsce na liście w najbardziej prestiżowym okręgu warszawskim.

Jeśli nie, a w tej chwili więcej wskazuje, że tak będzie, to pozostanie na ławce rezerwowych aż do startu kampanii prezydenckiej. Wtedy zajmie eksponowane miejsce, ale być może wejdzie równocześnie do rządu. I jeśli byłby to rząd Grzegorza Schetyny, to Marcinkiewicz mógłby zająć jego miejsce w MSWiA.

Takie są plany. Na razie dla Platformy ważne jest, by były szef rządu nie zaangażował się w żadne konkurencyjne dla niej przedsięwzięcie polityczne. Sam Marcinkiewicz woli na razie życie londyńskie i zajęty jest perturbacjami rozwodowo-małżeńskimi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane