Rollercoaster na GPW

Jakub Ozdowski
opublikowano: 19-11-2008, 11:35

WIG20 znów wskoczył do zielonej strefy rynku. Jednak na prawie wszystkich europejskich parkietach wciąż niepodzielnie rządzą sprzedający. Przeciąganie liny na warszawskiej GPW trwa i niewykluczone, że za chwilę WIG20 znów zaświeci się na czerwono.

Krajowe blue chipy, podobnie jak niewiele ponad połowa europejskich indeksów, rozpoczęły środową sesję od ok. 1-proc. wzrostu. Zadowolenie było tym większe, gdyż zapowiadało pierwszą w tym tygodniu wzrostową sesję na warszawskiej GPW. Wystarczyła jednak zaledwie godzina handlu, by po porannych wzrostach na warszawskiej GPW pozostało wspomnienie. Mimo wszystko byki nie odpuściły i tuż po godz. 11. WIG20 znów znalazł się po zielonej strefie rynku.

Wśród blue chipów najmocniej w górę idą notowania GTC, który tuż po godz. 11. zyskiwał prawie 3 proc. Tuż za nim znajdował Polimex Mostostal, pnący się do góry o 2,9 proc. Na ostatnim miejscu podium stanął PKN Orlen rosnący o nieco ponad 2 proc. Niestety, mimo wzrostowej sesji nad Wisłą, zupełnie nie radzi sobie m.in. Bioton, który taniał o ponad 10 proc. Akcje spółki biotechnologicznej znów kosztują mniej niż 30 gr.

W górę idą notowania ostatnio zdziesiątkowanej Pol-Aquy. Spółka, która bierze udział w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, poinformowała wczoraj po sesji o podpisaniu kolejnego kontraktu. Pol-Aqua weźmie udział w budowie skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej w Warszawie z drogą krajową nr 2. Spółka ma zarobić na tej transakcji ponad 86 mln zł. Tuż po godz. 11. spółka zyskiwała 4,1 proc.

Nie rozpoczęły się jeszcze notowania  Action, który pochwalił się umową ze spółką pwn.pl na dostawę oprogramowania o wartości blisko 29 mln zł.

O godz. 11:30. WIG20 zyskiwał 0,8 proc., mWIG40 szedł w górę o 0,1 proc., a sWIG80 oddawał 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rollercoaster na GPW