Rosja i Białoruś porozumiały się w sprawie cukru

opublikowano: 17-01-2007, 18:43

Rosja i Białoruś doszły w środę do porozumienia w sprawie redukcji dostaw białoruskiego cukru do Rosji, która kwestionowała jego jakość.

Rosja i Białoruś doszły w środę do porozumienia w sprawie redukcji dostaw białoruskiego cukru do Rosji, która kwestionowała jego jakość.

"Ten dokument został dziś parafowany i ma zostać podpisany w najbliższych dniach" - powiedział rosyjski minister rolnictwa Aleksiej Gordiejew, który negocjował porozumienie w Moskwie z białoruskim wicepremierem Iwanem Bambizą.

Na początku stycznia przedstawiciel władz w Mińsku poinformował, że Rosja praktycznie wstrzymała import cukru z Białorusi.

Rosyjski związek producentów cukru oskarża Białoruś o dostarczanie jako cukru buraczanego cukru z trzciny cukrowej, który jest lepszy, i o szkodzenie w ten sposób rosyjskim producentom. Gordiejew powiedział jednak, że "weryfikacja pochodzenia cukru traci teraz sens, bo zostaną określone konkretne ilości".

Białoruś ma zmniejszyć dostawy cukru do Rosji do 180 tys. ton w 2007 r. i 100 tys. ton - w 2008 r. W 2006 r. Białoruś dostarczyła Rosji 369 tys. ton cukru.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane