Rosja "nie będzie stać z boku" w kwestii sankcji wobec Iranu

PAP
opublikowano: 01-12-2009, 17:09

Rosja nie będzie się izolować od  ewentualnego konsensu światowych mocarstw w sprawie sankcji wobec Iranu - oświadczyło we wtorek Reuterowi rosyjskie źródło dyplomatyczne wyższej rangi.

"Jeśli dojdzie do konsensu w kwestii sankcji wobec Iranu, nie pozostaniemy z boku" - powiedział rozmówca Reutera, który zastrzegł sobie anonimowość ze względu na doniosłość całego problemu.

Dodał następnie: "Będziemy myśleć o sankcjach, ale nie jest to temat na najbliższe godziny czy tygodnie". Zaznaczył też, że deklaracja Teheranu o zamiarze zbudowania kolejnych zakładów wzbogacania uranu "nie dodaje optymizmu do rozmów z Iranem".

O zamiarze znacznego wzmocnienia potencjału swego przemysłu nuklearnego Iran poinformował w niedzielę, w dwa dni po upomnieniu go przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej za utrzymywanie tych prac w tajemnicy.

Iran jest podejrzewany przez kraje zachodnie o dążenie do budowy broni atomowej. Władze w Teheranie twierdzą, że ich program jądrowy ma pokojowy charakter. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane