Rośnie zainteresowanie stronami i portalami z grafikami i zdjęciami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-09-2005, 20:36

Strony i portale z grafikami oraz  zdjęciami są jednymi najpopularniejszych w internecie - wynika z raportu firmy Nielsen/NetRatings. Według analizy tej firmy, zainteresowanie takimi stronami rośnie gwałtownie od początku tego roku zarówno w USA, jak i Europie czy Azji.

Strony i portale z grafikami oraz  zdjęciami są jednymi najpopularniejszych w internecie - wynika z raportu firmy Nielsen/NetRatings. Według analizy tej firmy, zainteresowanie takimi stronami rośnie gwałtownie od początku tego roku zarówno w USA, jak i Europie czy Azji.

    Analitycy wiążą ten wzrost z narastającą w internecie aktywnością bloggerów - twórców dzienników online, tzw. blogów.

    Pobieranie grafik ze stron internetowych wzrosło od początku roku w USA o 406 proc., do 14,7 mln internautów. Oznacza to, że co 10. internauta w USA pobiera stale grafiki. Podobne wskaźniki dotyczą Europy i Azji.

    Dane wskazują, iż dziewczęta w wieku 12-17 lat stanowią 15 proc. pobierających grafiki. Jest ich 2,5 razy więcej niż chłopców w tym samym wieku i dominują wśród pobierających pliki graficzne internautów. Mężczyzn w wieku 18-24 było tylko 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane