Rotch i Lukoil rozmawiają o kupnie Rafinerii

opublikowano: 24-04-2002, 18:25

FRANKFURT (Reuters) - W konsorcjum Rotch Energy, które prowadzi z Naftą Polską rozmowy w sprawie kupna do 75 procent akcji Rafinerii Gdańskiej uczestniczy też rosyjski koncern paliwowy Lukoil, wynika z wypowiedzi ministra skarbu państwa, Wiesława Kaczmarka.

W ostatnich tygodniach na rynku pojawiły się obawy, że do sprzedaży w ogóle nie dojdzie. Brytyjczykom, którzy mieli wyłączność na negocjacje brakowało bowiem zdaniem skarbu państwa wystarczających zabezpieczeń dla finansowania inwestycji w gdańskiej Rafinerii.

Ostatnio rozmowy z Rotch oraz węgierską spółką MOL, która również złożyła swoją ofertę na akcje gdańskiej rafinerii, zostały nieformalnie zawieszone.

"Nie ma dyskusji na temat rezygnacji z projektu. Konsorcjum Rotch i Lukoil oficjalnie prowadzi negocjacje. W przyszłym tygodniu Rotch i Lukoil będzie prowadzić kompleksowe badanie kondycji spółki" - powiedział we Frankfurcie Kaczmarek.

"Jeśli nie uda się sprzedać Rafinerii, dokonamy jej połączenia z PKN" - dodał, potwierdzając swe wcześniejsze zapowiedzi.

Rafineria Gdańska w 2001 roku przerobiła 4,2 miliona ton ropy, czyli o 1,7 procent mniej niż w roku poprzednim.

((Tomasz Janowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rotch i Lukoil rozmawiają o kupnie Rafinerii