Rumunia prosi UE o pieniądze na walkę z ptasią grypą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-03-2006, 18:05

Rumunia, jeden z najbardziej dotkniętych ptasią grypą krajów w Europie, zwróciła się do Unii Europejskiej o pomoc w wysokości 10 mln euro na walkę z tą chorobą - poinformował w piątek minister rolnictwa Gheorghe Flutur. Dodał, że Bukareszt chce także prosić Bank Światowy o pożyczkę na ten sam cel w kwocie 1,6 mln euro.

Rumunia, jeden z najbardziej dotkniętych ptasią grypą krajów w Europie, zwróciła się do Unii Europejskiej o pomoc w wysokości 10 mln euro na walkę z tą chorobą - poinformował w piątek minister rolnictwa Gheorghe Flutur. Dodał, że Bukareszt chce także prosić Bank Światowy o pożyczkę na ten sam cel w kwocie 1,6 mln euro.

    Rumunia była pierwszym krajem Europy, który na początku października ogłosił przypadki wykrycia groźnego dla człowieka wirusa u ptactwa. Wirus pojawił się w wioskach leżących w delcie Dunaju.

    Od wystąpienia pierwszego przypadku ptasiej grypy chorobą tą zostało dotkniętych 40 rumuńskich miejscowości. Od tej pory wybito 300 tysięcy sztuk ptactwa hodowlanego. 

    Unia Europejska poinformowała w styczniu, że przeznaczy na walkę z ptasią grypą poza swoimi granicami 80 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane