NOWY JORK (Reuters) - Dolar odrobił we wtorek częśc strat wobec euro i jena. Gracze kupowali amerykańską walutę przed posiedzeniem amerykańskiego banku centralnego - Fed.
Słabe dane ekonomiczne które napłynęły w ostatnim czasie sprawiły jednak, że rynek z rosnącym sceptycyzmem odnosi się do perspektyw amerykańskiej gospodarki. W ostatnim miesiący dolar stracił na wartości cztery procent.
Według dealerów graczom brakuje dolarów i dokupują je, chcąc się zabezpieczyć przed posiedzeniem Fed, mimo iż na rynku panuje powszechne przekonanie, że koszty pieniądza w USA nie ulegną zmianie.
Negatywne nastawienie do dolara jest tak silne, że nie zdołały go zmienić nawet bardzo dobre dane na temat wzrostu wydajności pracy i spadku jednostkowych kosztów pracy w USA w pierwszym kwartale.
Wydajność pracy wzrosła o 8,6 procent, co jest najlepszym wynikiem od 19 lat.
O godzinie 16.10 euro wyceniano na 91,21 centa, podczas gdy w Londynie wspólna waluta kosztowała 91,80 centa i była najmocniejsza od siedmiu miesięcy.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))