Rynek nie docenia akcji deweloperów

KZ
opublikowano: 21-12-2010, 16:41

Jest sporo okazji do kupna. Przede wszystkim w sektorze deweloperów mieszkaniowych, gdzie wyróżnić można Dom Development, Ronson i LC Corp - zauważa Cezary Bernatek, analityk KBC Securities.

Jesteśmy umiarkowanymi optymistami co do perspektyw wzrostu rynku mieszkaniowego w 2011 r. Wzrost gospodarczy, stabilizacja rynku pracy i spodziewany rosnący udział kredytów hipotecznych w relacji do PKB sprzyjać będą sprzedaży mieszkań.

Nie należy jednak spodziewać się skokowego wzrostu, bo popyt osłabiać będą spodziewana podwyżka stóp procentowych, rekomendacje KNF ograniczające podaż kredytów, podwyżka VAT oraz obniżenie limitów cenowych w programie "Rodzina na swoim". Oczekujemy, że na rynku utrzyma się równowaga pomiędzy popytem a podażą, co w konsekwencji skutkować będzie dalszą stabilizacją cen mieszkań. Koszty usług budowlanych będą rosły, ale nie wpłyną istotnie na marże deweloperów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rynek nie docenia akcji deweloperów