Rząd Węgier twierdzi, że PGNiG przyłączy się do Nabucco

MD
27-01-2009, 14:47

PGNiG chce przyłączyć się do budowy gazociągu Nabucco, poinformowała agencja Reuters powołując się na oświadczenie rządu Węgier, który jest gospodarzem konferencji poświęconej temu projektowi.  

Premier Węgier Ferenc Gyurcsany miał powołać się na list otrzymany od premiera Donalda Tuska, w którym ten ostatni wyraża poparcie dla budowy rurociągu, który zdywersyfikuje dostawy gazu do Europy dzięki przesyłowi surowca z regionu Morza Kaspijskiego.

- Donald Tusk zapewnił premiera Węgier, że Polska popiera projekt i zaznaczył, że PGNiG, największy krajowy producent i importer gazu, planuje przyłaczyć się do projektu Nabucco – głosi oświadczenie cytowane przez Reutersa.

Koszt powstania gazociągu Nabucco szacowany jest na 7,9 mld EUR. Ma mieć 3,3 tys. km długości, a transportowane nim 31 mld metrów sześciennych gazu rocznie ma zaspokajać 5 proc. zapotrzebowania europejskich odbiorców. Gazociągiem ma płynąć gaz z rejonu Morza Kaspijskiego i Bliskiego Wschodu przez Turcję, Bułgarię, Rumunię, Węgry do Austrii.

MD, interactive investor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rząd Węgier twierdzi, że PGNiG przyłączy się do Nabucco