Rzym wytnie stare drzewa

  • DI
opublikowano: 27-02-2019, 22:00

W Rzymie potrzebny jest nadzwyczajny plan wycięcia wszystkich chorych i grożących zawaleniem drzew — ogłosiła burmistrz Virginia Raggi.

We włoskiej stolicy trwa właśnie usuwanie dziesiątek przewróconych w czasie ostatnich huraganowych wiatrów drzew. Burmistrz wyjaśniła, że wycinka jest niezbędna w przypadku drzew, których nie można już uratować i nie pomaga im konserwacja.

— Wiele okazów, które runęły, ma około 90 lat, im nie wystarczy już zwyczajna opieka. Wiem, że rozgniewam wiele stowarzyszeń obrońców przyrody, ale taka jest sytuacja dziedzictwa drzewostanu w Rzymie — powiedziała Virginia Raggi.

W ostatnich latach rozpoczęto monitoring 82 tys. starych drzew, które stoją wzdłuż ulic i na placach. Wycięto już 2 tys. najbardziej niebezpiecznych.

— Trzeba mieć odwagę, żeby powiedzieć, że potrzebna jest nadzwyczajna akcja, która nieuchronnie zmieni też pejzaż Rzymu. Stuletnie sosny stanowią część jego panoramy, ale tak dalej być nie może — oświadczyła burmistrz.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy