S&P potwierdził rating PZU na poziomie 'A', perspektywa stabilna

ISBnews
opublikowano: 26-03-2014, 17:43

Agencja ratingowa Standard &Poor's potwierdziła rating PZU na poziomie „A" z perspektywą stabilną, poinformowała spółka.

PZU podało, że taki rating oznacza że grupa znajduje się w dobrej sytuacji finansowej i spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa nakładane na niego przez ustawę o działalności ubezpieczeniowej i KNF.

„We wczorajszym komunikacie agencja S&P poinformowała o pomyślnym przejściu przez PZU testów stresu zgodnie z nowymi kryteriami oceny dla firm ubezpieczeniowych i tym samym zdjęła PZU z listy Credit Watch" – podała spółka.

W  listopadzie 2013 roku S&P umieściła PZU na liście pod obserwacją z perspektywą negatywną. Miało to związek ze zmianą metodologii oceny ratingowej w kierunku uzależnienia ratingu firmy od ratingu kraju dla zadłużenia w walucie zagranicznej, na ryzyko którego spółka jest szczególnie eksponowana.

PZU odnotowało 3.293,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 3.255,18 mln zł zysku rok wcześniej. Składka przypisana brutto Grupy PZU sięgnęła 16.480,00 mln zł w 2013 r. wobec 16.243,13 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane