Sadurska zrezygnowała z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta

PAP
opublikowano: 08-06-2017, 08:22
aktualizacja: 08-06-2017, 08:23

Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, rezygnacja została przyjęta, poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Nieoficjalnie mówi się, że Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

Małgorzata Sadurska
Zobacz więcej

Małgorzata Sadurska fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

"Małgorzata Sadurska dzisiaj jest szefową Kancelarii Prezydenta, natomiast złożyła rezygnację i ta rezygnacja została przyjęta. Z dniem 12 czerwca, czyli od poniedziałku minister przestaje pełnić swoją funkcję" - powiedział Łapiński w radiu RMF FM.

Dopytywany, czy Sadurska sama złożyła rezygnację, czy została o to "poproszona", odparł: "To jest decyzja suwerenna minister".

Na pytanie, czy Sadurska zostanie członkiem zarządu PZU, Łapiński odpowiedział: "Jak już nie będzie minister Sadurską, to nie będzie pracownikiem Kancelarii Prezydenta i będzie mogła sobie swobodnie kształtować swoje losy, swoją przyszłość i Kancelaria Prezydenta nie ma żadnego wpływu, co minister, była minister będzie robiła".

Radia Zet podało na początku tygodnia, obecna szefowa Kancelarii Prezydenta może wejść do zarządu PZU. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do PiS, Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Sadurska zrezygnowała z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta