Samsung zatrudnia Ukraińców na Węgrzech

opublikowano: 20-10-2016, 11:52

Samsung Electronics musiał zatrudnić Ukraińców w swoich węgierskich zakładach, bo nie mógł znaleźć miejscowych pracowników, donosi Reuters.

Samsung miał zatrudnić ok. 150 Ukraińców w zakładach w Jaszfenyszaru gdzie produkuje telewizory. Miał tak zrobić aby uniknąć problemów z płynnym funkcjonowaniem zakładu.

Reuters przypomina, że minister gospodarki Mihaly Varga mówił niedawno tygodnikowi Heti Valasz o gotowości Węgier do przyjęcia większej ilości zagranicznych pracowników pochodzących z krajów o podobnej kulturze i historii. Agencja zwraca uwagę, że o trudności ze znalezieniem chętnych do pracy na Węgrzech informowały ostatnio Audi i Daimler.

Stopa bezrobocia spadła na Węgrzech w okresie czerwiec-sierpień do 4,9 proc. W sierpniu płace brutto rosły o 6,9 proc. w skali roku w okresie zerowej inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Samsung zatrudnia Ukraińców na Węgrzech