Saudyjski książę ostrzega przed bitcoinem

opublikowano: 24-10-2017, 11:56
aktualizacja: 24-10-2017, 11:59

Słynny saudyjski miliarder, książę Alwaleed ibn Talal ostrzega, że bitcoin w końcu „imploduje”. Twierdzi, że najpopularniejsza kryptowaluta, to „nowy Enron”.

Enron to amerykańska firma energetyczna, której upadek w 2001 roku po ujawnieniu oszustw zarządu i fałszowania ksiąg rachunkowych miał wielki rozgłos na świecie.

Alwaleed bin Talal
Zobacz więcej

Alwaleed bin Talal Bloomberg

- Po prostu nie wierzę w tego bitcoina. Myślę, że w końcu imploduje pewnego dnia – oświadczył Alwaleed ibn Talal w CNBC. – To nie jest regulowane, nie jest pod czyjąkolwiek kontrolą, nie nadzoruje tego żaden centralny bank – podkreślił.

Saudyjski książę, którego majątek szacuje się na 17,7 mld USD, jest inwestorem m.in. w spółkach Lyft, Twitter i Citigroup. Jest kolejną znaną osobą ze świata finansów, które kwestionują wiarygodność bitcoina. Największym echem odbiła się jak dotąd wypowiedź Jamie Dimona, szefa JP Morgan, największego amerykańskiego banku, który oświadczył, że bitcoin to oszustwo i porównał fenomen kryptowalut do „tulipanowej gorączki” spekulacyjnej z XVII wieku. 

Wartość bitcoina wzrosła od ok. 970 USD na początku roku do ok. 5660 USD obecnie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Saudyjski książę ostrzega przed bitcoinem