Schetyna: PO i PiS dogadały się w sprawie przewodniczących komisji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 12:25

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział we wtorek, że PO i PiS zgadzają się co do obsady stanowisk przewodniczących komisji sejmowych. Schetyna we wtorek spotkał się z szefem klubu PiS Ludwikiem Dornem.

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział we wtorek, że PO i PiS zgadzają się co do obsady stanowisk przewodniczących komisji sejmowych. Schetyna we wtorek spotkał się z szefem klubu PiS Ludwikiem Dornem.

Przewodniczącym Komisji Etyki i Spraw Poselskich będzie rotacyjnie przedstawiciel każdego z klubów sejmowych - zgodnie z regulaminem Sejmu.

Komisja Służb Specjalnych będzie rotacyjnie kierowana przez opozycję. Koalicja PO-PiS kierowałaby szesnastoma, a opozycja - dziewięcioma z 26 sejmowych komisji, co jest proporcjonalne do ilości mandatów uzyskanych przez poszczególne ugrupowania - powiedział Schetyna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane