Skanska stawia na Europę Środkową i Wschodnią

ADO
opublikowano: 20-11-2012, 00:00

Skanska zainwestowała już 400 mln EUR w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma planuje kolejne inwestycje biurowe w tym regionie.

W ciągu dwóch lat Skanska planuje budowę kolejnych 200 tys. mkw. powierzchni biurowej w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzisiaj buduje 180 tys. mkw. w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech.

— Europa Środkowa i Wschodnia to region o dużym potencjale. Zainwestowaliśmy tu już ponad 400 mln EUR i planujemy rozpoczęcie kolejnych budów o wartości 100 mln EUR w najbliższych dwóch latach — mówi Nicklas Lindberg, prezes Skanska w Europie.

W październiku 2012 r. do biurowca City Green Court w czeskiej Pradze wprowadzili się pierwsi najemcy. W grudniu pierwsze biura zaczną działać w Green House w Budapeszcie. Trwają prace nad kolejnymi projektami w obu krajach. Ostatnio Skanska weszła również na rynek rumuński. W Polsce natomiast firma rozpoczęła swoją pierwszą inwestycję w Krakowie.

Kapelanka 42 to kompleks biurowy o powierzchni 30 tys. mkw. We Wrocławiu deweloper niedawno wmurował kamień węgielny pod swoją trzecią inwestycję, a czwarta jest już w planach. Trwają też prace nad kompleksami Green Horizon w Łodzi oraz Green Corner w Warszawie. Na trzeci kwartał 2013 r. przewidziano oddanie do użytku Malta House w Poznaniu.

W Warszawie z kolei powstaje Atrium 1, który ogłoszono najbardziej „zielonym” biurowcem w całym regionie. Inwestycje Skanska cieszą się dużą popularnością wśród najemców w naszej części Europy. Kompleksy biurowe Green Towers we Wrocławiu oraz Green Corner w Warszawie zostały wynajęte w 95 proc. na długo przed ukończeniem budowy.

— Cieszy nas, że „zielony” sposób myślenia o inwestycjach biurowych staje się coraz popularniejszy w tej części Europy — komentuje Nicklas Lindberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu