Sołowow wchodzi do Rafako

opublikowano: 24-03-2022, 07:42

MS Galleon, spółka należąca do Michała Sołowowa, zawarła umowę kupna akcji 42,4 mln akcji Rafako od PBG i jego spółki zależnej.

Cena za pakiet, dający 26 proc. udziału w kapitale giełdowej spółki, została ustalona na 28,45 mln zł, czyli 0,67 zł za akcję. Kurs na GPW na zamknięciu sesji w środę, 23 marca, wynosił 1,93 zł, po wzroście o 15,7 proc.

Transakcja została zawarta warunkowo, a jednym z wymogów jest doprowadzenie przez Rafako do ponownej synchronizacji bloku w Elektrowni Jaworzno po zakończeniu postoju w odniesieniu do kontraktu z Tauronem Wytwarzanie. Ponadto MS Galleon ma kupić minimum 50 proc. wierzytelności objętych układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym oraz co najmniej 50 proc. akcji Rafako objętych przez wierzycieli w wykonaniu układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane