Czytasz dzięki

Spadają kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji

opublikowano: 11-05-2020, 14:01

Nastroje inwestorów popsuły doniesienia o wzroście liczby przypadków zakażeń koronawirusem towarzyszącym otwieraniu gospodarek.

Wzrost liczby osób zakażonych po częściowym otwarciu gospodarek m.in. Korei Południowej i Niemiec przypomniał inwestorom, że do powrotu do normalności niezbędna jest szczepionka na koronawirusa, której wciąż nie ma. Pogorszenie nastrojów widać głównie w spadku cen akcji spółek, które miały najwięcej skorzystać na otwieraniu gospodarek, czyli m.in. linii lotniczych, detalistów, czy spółek z branży HoReCa. W handlu przedsesyjnym  tanieją m.in. papiery United Airlines, MGM Resorts i Disney’a.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Kontrakt na średnią Dow Jones traci ok. 200 pkt. Kontrakty na S&P500 i Nasdaq także spadają.

Niektórzy analitycy uważają, że optymizm na rynkach akcji był zbyt duży i są one już wykupione. S&P 500 wzrósł o ponad 33 proc. od dołka z 23 marca. Głównymi motorami wzrostu byli giganci nowych technologii: Facebook, Amazon, Apple, Alphabet i Netflix. Ich indeks wzrósł od marcowego minimum o ponad 40 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane