Spadki na Wall Street

Środa nie była udanym dniem dla handlujących na amerykańskich giełdach i stawiających na zwyżkę indeksów. Przez cały dzień mieliśmy do czynienia z kontynuacją lekkiej korekty rozpoczętej dzień wcześniej po zatrzymaniu ostatniego rajdu.

Tym razem podaż dopingowana była do działania przede wszystkim informacją o obniżeniu prognozy globalnego wzrostu gospodarczego przez Bank Światowy.
Ruch Banku Centralnego podgrzewa obawy o stan światowej gospodarki. Każdy taki sygnał jest często nadinterpretowany przez nerwowych i przeczulonych inwestorów w sytuacji gdy indeksy znajdują się w pobliżu rekordowych poziomów – ocenia Robert Pavlik, szef strategów rynkowych w Banyan Partners.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

0siem spośród 10 głównych grup tworzących wchodzących w skład indeksu S&P500 notowała w środę przecenę. Największe dotyczyły branży użyteczności publicznej i przemysłowej.

W prestiżowej średniej Dow Jones, skupiającej największe amerykańskie blue chipy szczególnie negatywnie prezentowały się akcje Boeinga, zniżkujące o ponad 2 proc.  Słabo wyglądały też papiery Bank of America, których przecenę napędzały doniesienia, że instytucja może potrzebować 17 mld USD w związku z dochodzeniem prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości odnośnie kredytów hipotecznych.

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,60 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,35 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,14 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadki na Wall Street