Średnie wynagrodzenie w Moskwie to 50 tys. rubli

opublikowano: 15-10-2014, 12:23

W tym roku średnie wynagrodzenie wynosi w Moskwie 50 tys. rubli (4,05 tys. zł), poinformowały władze największego rosyjskiego miasta.

Maksym Reszetnikow, szef departamentu gospodarczego Moskwy powiedział, że choć wynagrodzenia nie rosną już dwukrotnie szybciej niż inflacja, jak w minionych latach, to wciąż jest to wzrost wyższy niż wynosi dynamika cen. Szacuje się, że inflacja wyniesie w tym roku 7,5-8,0 proc.

Wynagrodzenia w Moskwie, jednym z najdroższych miast świata, są wyraźnie wyższe niż na pozostałym obszarze Rosji. Wynosiły tam w sierpniu średnio 32 tys. rubli (2,6 tys. zł). Nie brakuje głosów, że średnią wynagrodzeń w stolicy Moskwy zawyżają bardzo wysokie wynagrodzenia elity władzy i biznesu, zwykli pracownicy mają znacznie niższe dochody. Tak twierdził w ubiegłym roku m.in. wiceburmistrz Moskwy ds. rozwoju społeczeniego Leonid Pieczatnikow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, themoscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Średnie wynagrodzenie w Moskwie to 50 tys. rubli