SSSB obniżył prognozy wyników netto dla polskich banków

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 29-11-2002, 09:44

Obniżenie stawki podatku CIT tylko do 27 proc. w roku przyszłym zmusiło analityków Salomon Smith Barney do redukcji prognozowanych wyników dla polskich. W raporcie z 23 października szczególnie ucierpiały szacunki dla Kredyt Banku, BPH PBK i BRE Banku.

Poprzednio SSSB zakładało, że CIT spadnie do 22 proc. w ciągu dwóch lat. Obecne założenia przewidują utrzymanie 27-proc. stawki na najbliższe lata.

Analitycy dokonali także zmian sposoby wyceny spółek.

Mocna redukcja prognoz dla BPH PBK wynika z ograniczenia szacunków przychodów spółki. SSSB zredukował szacunki dynamiki wzrostu aktywów, co przełoży się na niższe przychody odsetkowe. Nie zdołają tego zniwelować niższe koszty, których prognozy SSSB także – dzięki synergii i systemowi IT – zredukował.

Z podobnego powodu obniżono prognozy dla BRE Banku. SSSB spodziewa się także wysokich kosztów gałęzi detalicznej banku, które wpłyną na wyższą niż u konkurencji dynamikę wydatków.

Obniżka szacunków dla Kredyt Banku to efekt wyższych rezerw w tej spółce.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SSSB obniżył prognozy wyników netto dla polskich banków