Starcie TVN i TV Puls

MEW
opublikowano: 04-12-2008, 00:00

TV Puls oświadcza, że ma ważną koncesję. TVN wciąż to kwestionuje —także przed warszawskim sądem administracyjnym.

TV Puls oświadcza, że ma ważną koncesję. TVN wciąż to kwestionuje —także przed warszawskim sądem administracyjnym.

Zarząd Telewizji Puls wydał wczoraj oświadczenie, w którym poinformował, że posiada prawomocną decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), dotyczącą koncesji stacji. Rada wydała zgodziła się na zmianę koncesji Pulsu ze specjalistycznej na uniwersalną w styczniu 2007 r.

— Ta decyzja jest ważna i obowiązująca — zapewnia Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

Decyzja rady umożliwiła Pulsowi pozyskanie nowych nadajników naziemnych, co powiększyło naziemny zasięg stacji do 30 proc. pokrycia kraju. Nie zgadza się z tym TVN.

— Możliwość wzruszenia koncesji TV Puls istnieje, ponieważ stacja nie miała legitymacji prawnej do udziału w konkursie na nadajniki. Mogły w nim startować wyłącznie stacje z koncesją na nadawanie programu uniwersalnego. Wprawdzie formalnie TV Puls posiada taką koncesję, ale wadliwą — czyli udzieloną z rażącym naruszeniem prawa — mówi Karol Smoląg, rzecznik TVN.

— Uważamy formułowanie zarzutu przez TVN o nieważności rozszerzenia koncesji o nowe częstotliwości za działania w złej wierze — twierdzi z kolei Puls.

Sprawę nowych nadajników Pulsu rozpatruje Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. TVN liczy, że sąd w ramach postępowania stwierdzi, że Puls nie miał legitymacji prawnej do udziału w konkursie o nowe nadajniki i uchyli decyzję KRRiT pozwalającą stacji na rozszerzenie zasięgu. To równolegle może oznaczać, zdaniem TVN, podważenie decyzji KRRiT o zmianie koncesji. Puls szuka obecnie inwestora po tym, jak z inwestycji wyszedł News Corp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Starcie TVN i TV Puls