Startup Unite Us pozyskał 150 mln USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-03-2021, 14:17

Unite Us, nowojorski startup zajmujący się opieką zdrowotną, stał się najnowszym jednorożcem w mieście. Oznacza to, że jego wartość przekroczyła 1 mld USD.

We wtorek startup ogłosi pozyskanie 150 mln USD od inwestorów. Wśród nich znalazła się między innymi Laurene Powell Jobs. Nowa runda finansowania podnosi wycenę firmy aż do 1,6 mld USD.

Założona w 2013 roku firma Unite Us dostarcza technologiczne systemy back-end, łącząc organizacje społeczne, dostawców opieki zdrowotnej, władze państwowe i lokalne oraz fundacje. Na przykład, jeśli patron banku żywności wspomina o problemach medycznych, usługa może pomóc pracownikom skierować tę osobę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Oprogramowanie startupu współpracuje z takimi organizacjami jak Aetna Life Insurance i Kaiser Permanente.

3D Animation Production Company/Pixabay

Finansowanie przez inwestorów venture capital stało się w ostatnich miesiącach ważną częścią rozwoju firm z sektora opieki zdrowotnej. W ubiegłym roku dostały one 48,4 mld USD, czyli o około 60 proc. więcej niż w 2019 roku.

Dla porównania, sektor technologii informatycznych, który od zawsze jest w czołówce sektorów wspieranych przez VC, wzrósł w zeszłym roku tylko o około 20 proc., do 60 mld USD.

Wczesne dane za rok 2021 sugerują, że tempo wzrostu w opiece zdrowotnej raczej nie spadnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane