Strażacy ewakuowali ok. 100 osób z zakopanych w śniegu aut

PAP
02-12-2010, 09:37

Około 100 osób ewakuowali z samochodów, które utknęły w zaspach wielkopolscy strażacy - poinformował w piątek PAP Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak ocenił Brandt, najtrudniejsza sytuacja w piątek rano była w powiatach pilskim, szamotulskim i gnieźnieńskim.

"Są duże utrudnienia w ruchu drogowym, w tym również na drogach krajowych i wojewódzkich. W związku z intensywnymi opadami śniegu interweniowaliśmy przy ponad 60 zdarzeniach związanych ze śniegiem. Dotyczyły one głównie samochodów, które utknęły w zaspach. Strażacy pomogli też dojechać do chorych czterem karetkom pogotowia, które utknęły w śniegu" - powiedział Brandt.

Strażacy apelują, by w związku z trudnymi warunkami pogodowymi rozważnie korzystać z samochodów. Nie należy wyjeżdżać pojazdami niesprawnymi i nieodśnieżonymi.

"Pamiętajmy ze sobą zabrać ciepłe napoje, koce, łopatę. Samochody powinny być zatankowane, aby w razie konieczności silnik mógł pracować i ogrzewać pasażerów. Nie przejeżdżajmy drogami, na których zalega dużo śniegu i nie zostały jeszcze odśnieżone" - przypomniał rzecznik. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Strażacy ewakuowali ok. 100 osób z zakopanych w śniegu aut