Szczepionka Novavaksu otrzymała zgodę w Indonezji

opublikowano: 02-11-2021, 07:44

Notowania spółki Novavax poszły w górę o 15,9 proc. na sesji w poniedziałek po decyzji indonezyjskich władz, zezwalającej na użycie w sytuacjach awaryjnych szczepionki na Covid-19.

Idealna jako booster:
Idealna jako booster:
Stanley Erck, prezes Novavaksu, wyraził nadzieję, że szczepionka będzie chętnie wykorzystywana jako trzecia dawka, ze względu na wykazane naukowo korzyści z “miksowania” preparatów różnych producentów.

Decyzja Narodowej Agencji ds. Kontroli Leków i Żywności Republiki Indonezji jest pierwszą, dotyczącą szczepionki Novavaksu. W tym przypadku amerykańska firma będzie produkować preparat w Indiach i wypuści go pod marką Covovax, należącą do Serum Institute in India.

Dostawy mają się rozpocząć niezwłocznie, a podobna zgoda oczekiwana jest wkrótce także m.in. w Indiach i na Filipinach.

Novavax stara się o dopuszczenie szczepionki (w jej produkcji udział weźmie polski Mabion) w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania i Kanada oraz w całej Unii Europejskiej.

– Spodziewamy się decyzji amerykańskiego regulatora w najbliższych tygodniach - powiedział Stanley Erck, prezes Novavaksu, w rozmowie z agencję Reuters.

W rozmowie z agencją Bloomberg wyraził nadzieję, że szczepionka będzie chętnie wykorzystywana jako trzecia dawka, ze względu na wykazane naukowo korzyści z “miksowania” preparatów różnych producentów.

Szczepionka Novavaksu jest skuteczna w ponad 90 proc. przypadków i działa przeciw rozmaitym wariantom koronawirusa, wykazały badania, przeprowadzone w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane