Szczęśliwi posiadacze GlaxoSmithKline

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Z kontynuacji spadkowego trendu na europejskich parkietach wyłamywał się wczoraj Londyn, gdzie inwestorów kusiły mocno przecenione dzień wcześniej walory. Jednak w Paryżu i Frankfurcie gracze poddali się negatywnym doniesieniom z USA. Niewiele zmieniły tamtejsze wzrosty na początku handlu.

Motorem wzrostów w Wielkiej Brytanii stały się papiery GlaxoSmithKline, jednego z liderów sektora farmaceutyków. Momentami wycena akcji zwyżkowała o 4 proc. To skutek informacji, że spółka w ciągu dwóch lat skupi z rynku swoje walory za 12 mld funtów. W drugim kwartale gigant odnotował wzrost zysku netto o 1,4 proc. (do 1,33 mld funtów). Spadały z kolei notowania Resolution. W wyniku fuzji z Friends Provident powstanie piąty co do wielkości ubezpieczyciel na Wyspach o kapitalizacji rynkowej rzędu 8,6 mld GBP. Inwestorzy mają zastrzeżenia co do formy połączenia, wyłącznie poprzez wymianę akcji.

Nieudany dzień mieli akcjonariusze CSR, producenta mikroprocesorów, używanych m.in. przez Nokię. Kurs spadał ponad 10 proc.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu