Czytasz dzięki

Szef Ryanair: jest szansa na uniknięcie większości, ale nie wszystkich zwolnień pracowników

opublikowano: 01-07-2020, 09:23

Michael O’Leary, szef Ryanair ostrzegł, że jeśli spółce nie uda się uzyskać zgody pracowników na obniżkę wynagrodzeń będzie musiała zwolnić 3,5 tys. pracowników, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że największa europejska tania linia lotnicza zmniejszyła już o 250 osób zatrudnienie w biurach w Europie i zasygnalizowała gotowość zwolnienie do 3 tys. członków personelu pokładowego, w tym pilotów.

- Już ogłosiliśmy likwidację około 3,5 tys. miejsc pracy, ale prowadzimy intensywne negocjacje z pilotami i personelem pokładowym prosząc ich, aby zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń jako alternatywę cięcia miejsc pracy – powiedział O’Leary w BBC.

Przypomniał, że irlandzka spółka proponuje obniżkę płacy o 20 proc. dla „najlepiej opłacanych kapitanów” i 5 proc. dla „najniżej wynagradzanych stewardess”.

- Uważamy, że jeśli uda się wynegocjować te obniżki wynagrodzeń, będziemy mogli uniknąć większości, ale nie wszystkich zwolnień – powiedział O’Leary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane