Sztuczna inteligencja pomoże przyrządzić doskonałe frytki

opublikowano: 29-04-2018, 22:00

Myślące maszyny budzą coraz większe emocje inżynierów, fizyków, artystów, filozofów, producentów filmowych, autorów science fiction...

Myślące maszyny budzą coraz większe emocje inżynierów, fizyków, artystów, filozofów, producentów filmowych, autorów science fiction... Niedługo mają nas zastąpić we wszystkim, a możliwe jest, że okażą się lepsze. Z pomocą przyjdą też na polu oraz w kuchni: Ceres Imaging, start-up z Oklahomy (USA), zaprezentował agencji Bloomberg pomysł na biznes.

Stworzone przez nich oprogramowanie analizuje dane zbierane z plantacji ziemniaków. Na podstawie zdjęć satelitarnych wykonywanych z lotu ptaka przez samoloty, wyposażony w sztuczną inteligencję komputer pokazuje farmerowi, czy jego plantacja jest dostatecznie nawodniona albo czy nie jest przypadkiem już zbyt mocno nawodniona. Najlepszy ziemniak to taki — twierdzą twórcy start-upu — który jest biały i nie wchłania zbyt dużo oleju podczas smażenia. Woda w ziemniaku to kwestia kluczowa, ponieważ jej poziom decyduje o jakości późniejszych frytek. Dla rolników jakość finalnego produktu uprawy — w tym przypadku ziemniaka — jest bardzo ważna, bo swoje plony sprzedają restauracjom, w których szefowie kuchni są coraz bardziej wybredni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sztuczna inteligencja pomoże przyrządzić doskonałe frytki