Tajlandia do stycznia chce wybrać budowniczego linii kolei wysokich prędkości

opublikowano: 11-09-2018, 07:43

Do stycznia Tajlandia spodziewa się wybrać konsorcjum, które zbuduje linię kolei wysokich prędkości o wartości 225 mld bahtów (6,9 mld USD), łączącą trzy międzynarodowe porty lotnicze. To jeden z największych projektów transportowych w historii tego południowoazjatyckiego kraju.

Agencja nadzorująca plan, Biuro Wschodniego Korytarza Ekonomicznego (EECO), dąży do jak największego postępu w projekcie przed wyborami, które zaplanowane są na luty 2019 r. 

Około 31 firm, głównie z Tajlandii, Chin i Japonii, analizuje warunki projektu.

Jednym z obszarów oceny będzie "ile konsorcjów poprosi rząd o współinwestowanie" – powiedział Kanit Sangsubhan, sekretarz generalny EECO.

Wojskowy rząd, który jest u władzy od czasu zamachu stanu w 2014 roku, stawia na inwestycje w infrastrukturę, próbując podnieść tempo wzrostu gospodarczego Tajlandii do poziomu osiągniętego w sąsiednich krajach. 

Wschodni Korytarz Ekonomiczny to plan o wartości 1,7 biliona bahtów, mający na celu dodanie infrastruktury i zaawansowanych gałęzi przemysłu w prowincjach Rayong, Chachoengsao i Chonburi. Połączenie kolejowe przebiegałoby pomiędzy dwoma międzynarodowymi lotniskami w Bangkoku, a trzecim międzynarodowym portem lotniczym U-Tapao w Rayong, zlokalizowanym w pobliżu turystycznej miejscowości Pattaya.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu