Czytasz dzięki

Tell planuje większe przejęcia w przyszłym roku

Internet Securities
opublikowano: 16-09-2005, 13:37

Spółka Tell SA, dystrybutor usług telefonii komórkowej, nie wyklucza, że jeszcze w tym roku nastąpi pierwsze przejęcie istniejących sklepów od innych podmiotów, ale największy wzrost sieci planowany jest na 2006 rok, powiedział w piątek prezes spółki Rafał Stempniewicz.

Spółka Tell SA, dystrybutor usług telefonii komórkowej, nie wyklucza, że jeszcze w tym roku nastąpi pierwsze przejęcie istniejących sklepów od innych podmiotów, ale największy wzrost sieci planowany jest na 2006 rok, powiedział w piątek prezes spółki Rafał Stempniewicz.

„W tej chwili mamy już 153 sklepy, więc z pewnością przekroczymy naszą prognozę na koniec roku, mówiącą o 155 punktach. Negocjacje i rozmowy z odpowiednimi podmiotami trwają, więc nie wykluczamy, że w tym roku dojdzie do jakiegoś przejęcia” – powiedział Stempniewicz podczas konferencji prasowej.

Spółka zakłada, że na koniec 2006 roku będzie miała już 250 sklepów. Obecnie Tell jest autoryzowanym przedstawicielem ogólnopolskim PTK Centertel. W najbliższym czasie sytuacja ta ma się jednak zmienić.

„W przyszłym roku nie wykluczamy także, że zakupimy jakąś sieć sklepów innego operatora” – powiedział Robert Krasowski, członek zarządu.

Według zarządu spółki, sytuacja na rynku zacznie się zmienić, kiedy powstaną pierwsze punkty multioperatorskie.

„Jeżeli to zaistnieje, to wtedy zastanowimy się nad mocniejszym wylansowaniem naszego brandu” – dodał Krasowski.

Spółka zamierza na rozwój sieci wydać co najmniej 95% środków pozyskanych z emisji.

„Podtrzymujemy naszą wcześniejszą zapowiedź, że z emisji nowych akcji chcielibyśmy pozyskać około 20 mln zł" - powiedział Stempniewicz.

Głównym akcjonariuszem spółki jest BBI Capital, która ma 45,50% udziału w głosach na walnym zgromadzeniu Tella.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane