Tesla i Musk wygrali w sądzie z inwestorami

opublikowano: 26-03-2019, 06:52

Sędzia oddalił po raz drugi pozew skierowany przez niektórych akcjonariuszy przeciwko Tesli i jej szefowi, Elonowi Muskowi, donosi Reuters.

W pozwie, który pierwszy raz trafił do sądu w październiku 2017 roku, akcjonariusze zarzucali spółce i jej prezesowi oszustwo polegające na wprowadzających w błąd wypowiedziach, zawyżających rzeczywisty stan produkcji samochodu elektrycznego tesla model 3. Miało to narazić ich na straty, bo kupowali akcje sądząc iż biznes idzie dużo lepiej niż było w rzeczywistości. Akcjonariusze domagali się, aby pozew miał charakter zbiorowy, co pozwalałoby uczestniczyć w nim wszystkim, którzy mieli akcje Tesli między 3 maja 2016 roku a 1 listopada 2017 roku.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

Sędzia sądu federalnego w San Francisco przychylił się jednak do stanowiska spółki, że pozew należy oddalić. Przyznał jej rację przyznając, że Tesla i jej szef Elon Musk wielokrotnie ostrzegali i mówili o trudnościach w produkcji auta model 3.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy