Thyssen wycofuje się z prognozy sprzedaży w 2002 r

Administrator
opublikowano: 15-01-2002, 14:06

Thyssen Krupp, czwarty koncern stalowy Europy poinformował, że będzie miał kłopoty z realizacją prognozy sprzedaży w 2002 roku. Prezes spółki Ekkehard Schulz powiedział, że sformułowana w listopadzie prognoza osiągnięcia 38 mld EUR ze sprzedaży była – jak to określił – zbyt ambitna. Schulz przewiduje spadek popytu na stal w tym roku. Wpłynie na to m.in.

Thyssen Krupp, czwarty koncern stalowy Europy poinformował, że będzie miał kłopoty z realizacją prognozy sprzedaży w 2002 roku.

Prezes spółki Ekkehard Schulz powiedział, że sformułowana w listopadzie prognoza osiągnięcia 38 mld EUR ze sprzedaży była – jak to określił – zbyt ambitna.

Schulz przewiduje spadek popytu na stal w tym roku. Wpłynie na to m.in. przewidywany spadek produkcji samochodów. Choć w 2001 roku spółki motoryzacyjne w USA i Europie notowały rekordowo wysoką sprzedaż, analitycy przewidują, że osiągnięty przez nie wynik będzie w tym roku o ok. 10 proc. gorszy.

Schulz zapowiedział, że kierowana przez niego spółka ograniczy w tym roku wydatki inwestycyjne o ok. 1,2 mld EUR oraz sprzeda część aktywów. Thyssen Krupp zmniejszył o 20 proc. wysokość dywidendy wypłacanej na koniec roku. Koncern zredukował w ubiegłym roku zadłużenie do 6,4 mld EUR z 7,7 mld EUR w 2000 r.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane