To musisz wiedzieć dziś rano 12 III 2020

opublikowano: 12-03-2020, 07:42

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. GPW jest gotowa wstrzymać handel. Rynek uważa to za nierealne, ale kręci nosem na warunki, przy jakich giełda rozważy nadzwyczajne środki. Więcej…

Inwestorzy zareagowali wczoraj nerwowo na tę ewentualność. Jak będzie dziś?

2. Dow Jones stracił w środę 5,85 proc. wartości. S&P500 spadł o 4,9 proc., a Nasdaq zniżkował o 4,7 proc. Więcej… Czwartkowe notowania na największych azjatyckich giełdach toczyły się pod wyraźne dyktando strony podażowej. Do wzmożonej wyprzedaży walorów „zachęciła” inwestorów informacja o zamknięciu wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla przybywających z Europy. Więcej…

3. Od północy w piątek na 30 dni zawieszone będą wszystkie przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych - poinformował w środę prezydent USA Donald Trump w orędziu w sprawie koronawirusa, wygłoszonym w Gabinecie Owalnym. Zakaz nie będzie obejmował Wielkiej Brytanii.

4. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało rano, że w Polsce potwierdzono 13 nowych przypadków koronawirusa. Łączna liczba zakażonych to 44.

5. Skutki ekonomiczne koronawirusa będą bardziej długotrwałe, niż zakładają inwestorzy, przewidują eksperci biura maklerskiego mBanku.

6. Biorąc pod uwagę skalę zamieszania na globalnych rynkach finansowych, to złoty wychodzi na tym nieźle, pisze Marek Rogalski z DM BOŚ.

7. Utrzymywanie się indeksu zmienności (VIX) powyżej poziomu 50 pkt ma istotne konsekwencje dla zwolenników codziennego analizowania wykresów, pisze Piotr Miliński z Quercus TFI.

8. PZU przedstawiło wyniki za IV kwartał 2019 r. Więcej…

9. Cyfrowy Polsat przedstawił wyniki za IV kwartał 2019 r. Więcej…

10. We wczorajszych meczach Ligi Mistrzów Liverpool przegrał z Atletico Madryt i odpadł z rozgrywek, a PSG pokonało Borussię Dortmund i awansowało do ¼ finału.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu