Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 15 VI 2020

opublikowano: 15-06-2020, 06:28

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Smartfon i karta płatnicza wystarczą, by zainwestować na nowej platformie warszawskiej giełdy. Nie w akcje, ale np. w grę czy konia wyścigowego. Kolejnym etapem ma być tokenizacja i handel prawami wynikającymi z tych inwestycji. Więcej…

2. Kryzys związany z pandemią COVID-19 zainicjował procesy, które przypieczętują koniec wieloletniego okresu siły amerykańskiej waluty. Więcej…

3. Polityka monetarna i fiskalna oraz programy pomocowe powodują, że rynek zalewa fala taniego pieniądza, w efekcie ceny akcji na giełdach rosną - mówi PAP szef zespołu analiz giełdowych w banku Santander Kamil Stolarski.

4. Analitycy BM mBanku przedstawili listę kluczowych rekomendacji dla akcji z warszawskiej giełdy. Więcej…

5. Wśród uczestników rynku rosną obawy o nadejście drugiej fali koronawirusa, na co miałyby wskazywać np. dane z USA i wykrycie nowych przypadków zakażeń w Pekinie.  Tymczasem pezydent Francji Emmanuel Macron w orędziu do narodu w niedzielę wieczorem ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem, otwarcie restauracji i barów od poniedziałku w całym kraju, a szkół - od 22 czerwca. W Polsce liczba nowych przypadków waha się w okolicach 400 dziennie.

6. Cena ropy spada w poniedziałek rano, bo na rynku są coraz większe obawy, że druga fala pandemii spowoduje osłabnięcie popytu na surowiec, donosi Reuters. Więcej…

7. Duży polski kapitał to dziś spółki Skarbu Państwa. By je wzmacniać, rząd ma w planach konsolidacje i przejmowanie przez nie innych podmiotów. Konsolidacja służy lepszemu zarządzaniu i budowaniu potęgi tych firm, oraz możliwość konkurowania na rynkach zagranicznych – powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

8. Po raz pierwszy od dwóch i pół roku inwestorzy indywidualni mogą wybierać między czterema publicznymi emisjami obligacji przeprowadzanymi w tym samym czasie, a piątą była zakończona w środę emisja SAF. Więcej…

9. Pośrednicy sprzedaży parceli rekreacyjnych informują, że sprzedają się one na pniu, często po cenach ofertowych. Więcej…

10. W ubiegłym tygodniu więksi gracze raczej pozbywali się akcji. Na taki krok zdecydowały się m.in. dwa OFE. Więcej…

 

Historia

212 lat temu rozpoczęło się oblężenie Saragossy przez wojska napoleońskie, w którym uczestniczyli ułani i piechurzy Legii Nadwiślańskiej pod dowództwem płk. Józefa Chłopickiego.

93 lata temu w Wilnie urodził się Andrzej Wróblewski, malarz; szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje cykl "Rozstrzelania", stworzony pod koniec lat 40., odnoszący się do przeżyć okupacyjnych. Zmarł 23 marca 1957 r.

O twórczości Andrzeja Wróblewskiego pisaliśmy w "PB" wielokrotnie. 

76 lat temu Oddział dyspozycyjny "A" Kedywu Okręgu Warszawskiego AK zastrzelił przy ul. Krasińskiego w Warszawie SS-Untersturmfuehrera Herberta Junka, komendanta więzienia na Pawiaku (1943-1944).

68 lat temu w Londynie zmarła Krystyna Skarbek, Polka pracująca w czasie II wojny światowej dla brytyjskiego SOE - Special Operations Executive (Kierownictwa Operacji Specjalnych); jedna z najwybitniejszych agentek wywiadu w historii.

30 lat temu w Houston zmarł Ryszard Cieślak, aktor Teatru Laboratorium, reżyser teatralny, pedagog; bliski współpracownik Jerzego Grotowskiego.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane