To musisz wiedzieć dziś rano 27 XI 2017

Adam Torchała Bankier.pl
opublikowano: 27-11-2017, 08:01
aktualizacja: 27-11-2017, 08:08

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Tylko u nas

ARC

Emerytura - Myśląc o emeryturze, nie warto powielać znanych nam schematów: że to comiesięczny przelew z ZUS-u, jaki otrzymują nasi rodzice czy dziadkowie. To, co w Polsce nazywamy „emeryturą”, tak naprawdę jest innym określeniem wolności finansowej. - czytaj więcej

Zobacz 6 spółek z sWIG80, które wynikami za trzeci kwartał zmieniły trend w notowaniach. Czytaj więcej...

Cztery razy w historii zdarzyło się, że rodzime małe i średnie spółki tak bardzo straciły dystans do blue chipów. Co działo się później? Czytaj więcej....

Ze spółek i o spółkach

Newag - PFR rozpoczął rozmowy dotyczące inwestycji w Newag. Chce, by powstała silna polska grupa dostawców taboru. Czy wejdzie do niej Pesa? - czytaj więcej na pb.plSerinus - Na giełdzie w Kanadzie akcjami wydobywczej firmy rodziny Kulczyków nie handluje prawie nikt. Może Londyn jest lepszy? Analizy trwają  - czytaj więcej na pb.pl

WIG-Nieruchomości - Sprzedaż mieszkań rośnie tak szybko, że co bardziej zapobiegliwi inwestorzy zastanawiają się już, co może się wydarzyć, gdy koniunktura się odwróci. Wydarzenia sprzed dziesięciu lat pomagają odpowiedzieć na te pytania. - czytaj więcej

PKO BP - PKO BP ocenia, po uwzględnieniu korekty stopy dywidendy o kryteria KNF dotyczące walutowych kredytów mieszkaniowych, że spełnia wymogi do wypłaty dywidendy do 25 proc. zysku netto za 2017 rok.

Kernel - Kernel Holding zanotował w I kwartale roku obrotowego 2017/2018 22,8 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 64,1 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. 

Ferrum - Feerum otrzymał informację o zakończeniu procesu ratyfikacji przez rządy Tanzanii i Polski umowy na wybudowanie kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych w Tanzanii - podała giełdowa spółka w komunikacie. Kontrakt, którego wartość to 33,14 mln USD, czyli około 139,93 mln zł, ma wejść w życie 9 grudnia 2017 r. 

PCM - Prime Car Management rozważa emisję obligacji trzyletnich o wartości do 200 mln zł w ciągu dwóch miesięcy - podała spółka w komunikacie. W piątek grupa podpisała z ING Bankiem Śląskim i mBankiem umowę emisyjną dotyczącą programu emisji instrumentów dłużnych o łącznej wartości do 0,5 mld zł. 

Kredyt Inkaso - Zarząd Kredyt Inkaso zdecydował o emisji obligacji o wartości do 30 mln zł w formie oferty publicznej - podała spółka w komunikacie. To pierwsza transza papierów emitowanych w ramach programu o łącznej wartości 300 mln zł. 

CherryPick - CherryPick Games, która w piątek zadebiutowała na NewConnect, chce wejść na główny parkiet w drugiej połowie 2018 r. - zapowiedział podczas konferencji Marcin Kwaśnica, prezes i współzałożyciel spółki. 

Altus - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) przejął zarządzanie funduszem Debt Profit Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, po spełnieniu się warunku zawieszającego, poinformował fundusz.

W piątek na rynkach

Polska - Wyprzedaże także na GPW. Gorąco na Bumechu i Emperii

USA - Rekordowy Czarny Piątek na Wall Street

Kalendarium Bankier.pl

Świat

16:00 Stany Zjednoczone: Sprzedaż nowych domów

Okres: październik. Poprzednia wartość: 667 tys. Prognoza: 620 tys.

16:30 Stany Zjednoczone: Indeks Dallas Fed dla przemysłu

Okres: listopad. Poprzednia wartość: 27,6 pkt.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

ACTION - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

CLOUD - NWZA ws. zmiany składu RN, ustalenia wynagrodzenia członków RN oraz upoważnienia zarządu do nabywania akcji własnych spółki.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

LZMO - NWZA ws. powołania biegłego rewidenta do spraw szczególnych którym mowa w art. 84 i nast. Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych i poniesienia kosztów wynagrodzenia biegłego rewidenta.

GETBACK - NWZA ws. zmiany statutu oraz połączenia GetBack S.A. z EGB Investments S.A. przez przejęcie.

LIBET - NWZA ws. zmian w statucie, odwołania członka bądź członków RN, ustalenia liczby członków RN IV kadencji, ustalenia dalszych kwestii związanych z funkcjonowaniem RN oraz powołania członka bądź członków RN.

GENERGY - NWZA ws. zmian w składzie RN.

IMMOBILE - Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

KERNEL - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

PLAYWAY - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

SELENAFM - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

RUCHCHORZ - Publikacja raportu za rok obrotowy 01.07.2016-30.06.2017.

ECHO - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

VOTUM - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

NEWAG - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

APLISENS - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

ROPCZYCE - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

CELTIC - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

MARVIPOL - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

HARPER - Publikacja raportu za III kwartał 2017 roku.

BITEVIL - NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii E w ramach subskrypcji zamkniętej, zmiany statutu oraz zmiany w składzie osobowym RN.

EMCINSMED - NWZA ws. połączenia EMC Instytut Medyczny S.A. jako spółki przejmującej ze spółką Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Zawidawie" sp. z o.o.

GTRINITY - NWZA ws. zmian w składzie RN.

W Polsce i na świecie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczynają dziś oficjalną wizytę w Wietnamie. Polskiej parze prezydenckiej towarzyszą przedstawiciele rządu oraz 65 przedsiębiorców wchodzących w skład misji biznesowej. Czterodniową wizytę prezydenta zdominują rozmowy polityczne i gospodarcze.

Premier Beata Szydło dziś w Budapeszcie weźmie udział w spotkaniu w formacie 16+1. To platforma współpracy krajów Europy Środkowej i Wschodniej z Chinami. Pierwszy szczyt krajów regionu i Chin odbył się w Warszawie w 2012 roku.

Na dziś rząd zaplanował przeprowadzenie drugiej tury konsultacji społecznych dotyczących projektu ustawy o jawności życia publicznego. Wstępne założenia tej propozycji prezentował w ubiegłym miesiącu minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Pierwsza tura konsultacji z organizacjami pozarządowymi odbyła się 3 tygodnie temu.

Warszawski sąd okręgowy ogłosi dziś decyzję w sprawie odszkodowań za wadliwe silniki w samochodach marki Volkswagen. Chodzi o zgodę na rozstrzyganie w polskim sądzie pozwu zbiorowego wobec niemieckiego koncernu samochodowego. Dwa tygodnie temu podczas rozprawy przez cztery godziny adwokaci poszkodowanych i reprezentanci producenta samochodów spierali się w tej sprawie.

Historia

1949 – Założono Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Torchała Bankier.pl

Polecane