Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 27 XI 2017

Adam Torchała Bankier.pl
opublikowano: 27-11-2017, 08:01
aktualizacja: 27-11-2017, 08:08

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Tylko u nas

Emerytura - Myśląc o emeryturze, nie warto powielać znanych nam schematów: że to comiesięczny przelew z ZUS-u, jaki otrzymują nasi rodzice czy dziadkowie. To, co w Polsce nazywamy „emeryturą”, tak naprawdę jest innym określeniem wolności finansowej. - czytaj więcej

Zobacz 6 spółek z sWIG80, które wynikami za trzeci kwartał zmieniły trend w notowaniach. Czytaj więcej...

Cztery razy w historii zdarzyło się, że rodzime małe i średnie spółki tak bardzo straciły dystans do blue chipów. Co działo się później? Czytaj więcej....

Ze spółek i o spółkach

Newag - PFR rozpoczął rozmowy dotyczące inwestycji w Newag. Chce, by powstała silna polska grupa dostawców taboru. Czy wejdzie do niej Pesa? - czytaj więcej na pb.plSerinus - Na giełdzie w Kanadzie akcjami wydobywczej firmy rodziny Kulczyków nie handluje prawie nikt. Może Londyn jest lepszy? Analizy trwają  - czytaj więcej na pb.pl

WIG-Nieruchomości - Sprzedaż mieszkań rośnie tak szybko, że co bardziej zapobiegliwi inwestorzy zastanawiają się już, co może się wydarzyć, gdy koniunktura się odwróci. Wydarzenia sprzed dziesięciu lat pomagają odpowiedzieć na te pytania. - czytaj więcej

PKO BP - PKO BP ocenia, po uwzględnieniu korekty stopy dywidendy o kryteria KNF dotyczące walutowych kredytów mieszkaniowych, że spełnia wymogi do wypłaty dywidendy do 25 proc. zysku netto za 2017 rok.

Kernel - Kernel Holding zanotował w I kwartale roku obrotowego 2017/2018 22,8 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 64,1 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. 

Ferrum - Feerum otrzymał informację o zakończeniu procesu ratyfikacji przez rządy Tanzanii i Polski umowy na wybudowanie kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych w Tanzanii - podała giełdowa spółka w komunikacie. Kontrakt, którego wartość to 33,14 mln USD, czyli około 139,93 mln zł, ma wejść w życie 9 grudnia 2017 r. 

PCM - Prime Car Management rozważa emisję obligacji trzyletnich o wartości do 200 mln zł w ciągu dwóch miesięcy - podała spółka w komunikacie. W piątek grupa podpisała z ING Bankiem Śląskim i mBankiem umowę emisyjną dotyczącą programu emisji instrumentów dłużnych o łącznej wartości do 0,5 mld zł. 

Kredyt Inkaso - Zarząd Kredyt Inkaso zdecydował o emisji obligacji o wartości do 30 mln zł w formie oferty publicznej - podała spółka w komunikacie. To pierwsza transza papierów emitowanych w ramach programu o łącznej wartości 300 mln zł. 

CherryPick - CherryPick Games, która w piątek zadebiutowała na NewConnect, chce wejść na główny parkiet w drugiej połowie 2018 r. - zapowiedział podczas konferencji Marcin Kwaśnica, prezes i współzałożyciel spółki. 

Altus - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) przejął zarządzanie funduszem Debt Profit Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, po spełnieniu się warunku zawieszającego, poinformował fundusz.

W piątek na rynkach

Polska - Wyprzedaże także na GPW. Gorąco na Bumechu i Emperii

USA - Rekordowy Czarny Piątek na Wall Street

Kalendarium Bankier.pl

Świat

16:00 Stany Zjednoczone: Sprzedaż nowych domów

Okres: październik. Poprzednia wartość: 667 tys. Prognoza: 620 tys.

16:30 Stany Zjednoczone: Indeks Dallas Fed dla przemysłu

Okres: listopad. Poprzednia wartość: 27,6 pkt.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

ACTION - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

CLOUD - NWZA ws. zmiany składu RN, ustalenia wynagrodzenia członków RN oraz upoważnienia zarządu do nabywania akcji własnych spółki.

LZMO - NWZA ws. powołania biegłego rewidenta do spraw szczególnych którym mowa w art. 84 i nast. Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych i poniesienia kosztów wynagrodzenia biegłego rewidenta.

GETBACK - NWZA ws. zmiany statutu oraz połączenia GetBack S.A. z EGB Investments S.A. przez przejęcie.

LIBET - NWZA ws. zmian w statucie, odwołania członka bądź członków RN, ustalenia liczby członków RN IV kadencji, ustalenia dalszych kwestii związanych z funkcjonowaniem RN oraz powołania członka bądź członków RN.

GENERGY - NWZA ws. zmian w składzie RN.

IMMOBILE - Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

KERNEL - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

PLAYWAY - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

SELENAFM - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

RUCHCHORZ - Publikacja raportu za rok obrotowy 01.07.2016-30.06.2017.

ECHO - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

VOTUM - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

NEWAG - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

APLISENS - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

ROPCZYCE - Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

CELTIC - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

MARVIPOL - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2017 roku.

HARPER - Publikacja raportu za III kwartał 2017 roku.

BITEVIL - NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii E w ramach subskrypcji zamkniętej, zmiany statutu oraz zmiany w składzie osobowym RN.

EMCINSMED - NWZA ws. połączenia EMC Instytut Medyczny S.A. jako spółki przejmującej ze spółką Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Zawidawie" sp. z o.o.

GTRINITY - NWZA ws. zmian w składzie RN.

W Polsce i na świecie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczynają dziś oficjalną wizytę w Wietnamie. Polskiej parze prezydenckiej towarzyszą przedstawiciele rządu oraz 65 przedsiębiorców wchodzących w skład misji biznesowej. Czterodniową wizytę prezydenta zdominują rozmowy polityczne i gospodarcze.

Premier Beata Szydło dziś w Budapeszcie weźmie udział w spotkaniu w formacie 16+1. To platforma współpracy krajów Europy Środkowej i Wschodniej z Chinami. Pierwszy szczyt krajów regionu i Chin odbył się w Warszawie w 2012 roku.

Na dziś rząd zaplanował przeprowadzenie drugiej tury konsultacji społecznych dotyczących projektu ustawy o jawności życia publicznego. Wstępne założenia tej propozycji prezentował w ubiegłym miesiącu minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Pierwsza tura konsultacji z organizacjami pozarządowymi odbyła się 3 tygodnie temu.

Warszawski sąd okręgowy ogłosi dziś decyzję w sprawie odszkodowań za wadliwe silniki w samochodach marki Volkswagen. Chodzi o zgodę na rozstrzyganie w polskim sądzie pozwu zbiorowego wobec niemieckiego koncernu samochodowego. Dwa tygodnie temu podczas rozprawy przez cztery godziny adwokaci poszkodowanych i reprezentanci producenta samochodów spierali się w tej sprawie.

Historia

1949 – Założono Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Torchała Bankier.pl

Polecane