To musisz wiedzieć dziś rano 3 X 2019

opublikowano: 03-10-2019, 06:57

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Dziś uwaga frankowiczów i inwestujących na GPW koncentrować się będzie na tym, co wydarzy się w Luksemburgu w Trybunale Sprawiedliwości UE. Wyrok będzie kluczowy dla branży bankowej, a pewnie także dla złotego. Śledź naszą relację.

2. Na rynku zaciąży dziś także to, co wczoraj wydarzyło się na Wall Street, gdzie zanotowano największą przecenę od sześciu tygodni. Dow Jones spadał na zamknięciu o 1,9 proc. S&P500 stracił 1,8 proc. Nasdaq kończył sesję zniżką o 1,6 proc. Jak sesję zacznie WIG20?

3. Gdy coś jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, zazwyczaj jest nieprawdziwe – pisze Marcel Zatoński o historii niedoszłego inwestora w Ursusie. Zamiast pieniędzy na ratunek są wzajemne donosy i oskarżenia o próbę wyłudzenia z polskiej spółki pieniędzy w ramach spektakularnego przekrętu. Tymczasem wniosek o upadłość Ursusa złożył PKO BP.

4. Do końca 2021 r. spółka Moonolit Games wyda dziewięć gier. Niedługo ogłosi dwa nowe projekty i nie wyklucza wsparcia się emisją. Więcej…

5. We wrześniu dodatnie wyniki osiągnęły fundusze akcji, a ujemne — papierów dłużnych. W sierpniu sytuacja była dokładnie odwrotna, podaje serwis analizy.pl.

6. W czołówce rankingów lokat nie doszło do żadnej podwyżki oprocentowania. Nasycone instytucje systematycznie tną natomiast wysokość odsetek. Więcej…

7. Analitycy musieli nadrabiać zaległości względem rynku, który przez poprzednie dwa miesiące znacznie przecenił polskiego złotego. Więcej…

8. Wittchen przedstawił wstępne wyniki za III kwartał. Więcej…

9. ED Invest wspólnie z SM Gocław Lotnisko wybuduje bloki w Warszawie. Koszt to maksymalnie 61 mln zł. Więcej…

10. Możliwa jest dodatkowa dywidenda od spółki zależnej Arctic Paper, co poprawiłoby wyniki i płynność spółki. Więcej…

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

137 lat temu w Tymoszówce na Ukrainie urodził się Karol Szymanowski, kompozytor, pianista, krytyk muzyczny, przedstawiciel Młodej Polski; uznawany za najwybitniejszego obok Fryderyka Chopina polskiego kompozytora.

69 lat temu w Gdańsku urodził się Andrzej Szarmach, piłkarz, napastnik reprezentacji Polski, która dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata (1974, 1982); zdobywca srebrnego medalu w 1976 r. na igrzyskach olimpijskich w Montrealu, gdzie został królem strzelców.

61 lat temu odbyła się premiera filmu "Popiół i diament" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

23 lata temu Wisława Szymborska została laureatką literackiej Nagrody Nobla.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu