To musisz wiedzieć dziś rano 6 IX 2018

opublikowano: 06-09-2018, 07:57

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

Altus TFI. Łatwiej wskazać atrakcyjne spółki w portfelu TFI, niż określić cenę, po jakiej warto je odkupić. Więcej…

Ze spółek i o spółkach

Pekao - Jeszcze w tym roku bank z żubrem w logo otworzy pierwszy polski oddział bankowy na Wyspach Brytyjskich. I na tym zapewne się nie skończy - mówi w rozmowie z "PB" wiceprezes Pekao S.A. Roksana Ciurysek-Gedir.

GPW - Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych zapowiada kontynuację dywersyfikacji. Więcej…

Energetyka. Minister namierzył 20 mld zł, które energetycy zgromadzili w programach emerytalnych. Część chce wydać na blok w Ostrołęce. Więcej…

Energetyka. Podczas środowej sesji zdecydowanie najgorzej radzącym sobie sektorem jest energetyka. Spadki na "czempionach" to jednak nie tylko kwestia wczorajszej sesji. Wyceny Tauronu, PGE i Enei szorują bowiem po historycznych minimach, a Energa zbliża się do dołka z 2016 r. Więcej…

Torpol. Backlog spółki ma wartość 2,55 mld zł. Więcej…

Inter Cars. Spółka przedstawiła wyniki za II kwartał. Więcej…

Ciech. Spółka przedstawiła wyniki za II kwartał. Więcej…

Erbud. Wyniki notowanej na GPW grupy budowlanej pokazują, że w branży jest źle. Szybkiej poprawy nie należy się spodziewać — dodaje ekspert. Więcej…

Producenci gier. Przy ocenie wskaźników deweloperów gier warto wziąć pod uwagę długość cyklu wydawniczego, radzi analityk. Więcej…

Altus TFI. Altus TFI zawarła z TFI Energia porozumienie, w wyniku którego zawieszone zostało umocowanie giełdowego towarzystwa do zarządzania częścią portfela inwestycyjnego JSW Stabilizacyjny FIZ. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Przecena spółek technologicznych

Polska – Kolejny dzień spadków

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Makro

14:30 Stany Zjednoczone: Wydajność pracy, fin. Okres: II kwartał. Poprzednia wartość: 0,3% kdk. Prognoza: 2,7 kdk.

14:30 Stany Zjednoczone: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych Okres: tydzień. Poprzednia wartość: 213 tys.

14:30 Stany Zjednoczone: Jednostkowe koszty pracy, fin. Okres: II kwartał. Poprzednia wartość: 3,4% kdk. Prognoza: -0,7% kdk.

15:45 Stany Zjednoczone: Indeks PMI dla usług, fin. Okres: sierpień. Poprzednia wartość: 56 pkt. Prognoza: 55,2 pkt.

16:00 Stany Zjednoczone: Zamówienia na dobra bez środków trans. fin. Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 0,2% mdm. Prognoza: 0,2% mdm.

16:00 Stany Zjednoczone: Zamówniena na dobra trwałego użytku, fin. Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 0,8% mdm. Prognoza: -1,7% mdm.

16:00 Stany Zjednoczone: Zamówienia w przemyśle Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 0,7% mdm. Prognoza: -0,5% mdm.

16:00 Stany Zjednoczone: Raport ISM dla usług Okres: sierpień. Poprzednia wartość: 55,7 pkt. Prognoza: 56 pkt.

Historia

496 lat temu po trzyletniej podróży do portu w Sewilli wpłynął okręt "Victoria", dowodzony przez kapitana Sebastiana del Cano, który jako pierwszy w historii opłynął dookoła Ziemię. Był to jedyny spośród pięciu okrętów z wyprawy Ferdynanda Magellana, który powrócił do Hiszpanii. Sam Magellan zginął w 1521 r. na Filipinach w walce z tubylcami.

45 lat temu Warszawskie Zakłady Telewizyjne wyprodukowały pierwsze polskie kolorowe telewizory marki Jowisz.

27 lat temu Rada Państwa ZSRS uznała niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii; miasto Leningrad powróciło do swej historycznej nazwy Sankt Petersburg.

11 lat temu w Modenie zmarł Luciano Pavarotti, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych.

 

7 lat temu w Warszawie zmarł Janusz Morgenstern, reżyser, scenarzysta, producent filmowy; zrealizował m.in. filmy "Do widzenia, do jutra", "Jowita", "Trzeba zabić tę miłość" oraz seriale "Stawka większa niż życie", "Kolumbowie" i "Polskie drogi".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu